כולנו כבר שמענו על טיפולי בוטוקס, אך מה אנחנו יודעים עליהם באמת?

ד"ר קרן בן ארי מעוז, עושה לנו סדר בעולם הבוטוקס, מפרטת את היתרונות והחסרונות ומסבירה לנו, כיצד נוכל לדעת האם מדובר בטיפול הנכון עבורנו. על כך, במאמר הבא.

הזרקת בוטוקס – טיפול קוסמטי שיכול לשפר את  תחושת הנראות של פנינו, להעניק להם יופי וחידוש נעורים על ידי ריכוך, צמצום, ולעתים ביטול קמטוטים וקמטים.

בוטוקס קוסמטי, הוא השם המסחרי של  החומר הכימי בוטולינום והוא הנפוץ ביותר כיום. קיימים גם חומרים נוספים בשימושים דומים כגון Dysport ,Myobloc  אשר גם להם מאפיינים דומים ואפקטיביות דומה לזו של הבוטוקס וגם בהם נעשה שימוש לשיפור וויסות תנועת השרירים היוצרת קמטים וקמטוטים.

נהוג לקטלג בין שלוש קבוצות עיקריות של טכניקות התחדשות הפנים ללא התערבות כירורגית: טכניקות מילוי שונות, טכניקות פילינג מגוונות והזרקת בוטוקס, הנחשבת לאחת מן הטכניקות המובילות והפופולארית ביותר שביניהן- לפחות ברמה התודעתית של כולנו.

טיפולי בוטוקס קוסמטיים מכוונים להרפות את תנועות השרירים ובכך הם מפחיתים את היווצרות הקמטים.

הקמטים הנפוצים ביותר לטיפולי הזרקת בוטוקס:

 • קמטים במצח
 • קווים אנכיים בין הגבות
 • קווים דקים בזווית העיניים
 • קווים על גשר האף
 • קווי שפתיים אנכיים
 • ירידה או קמט קל בזווית הפה
 • שרירי צוואר נפולים

 

הטיפול בהזרקת בוטוקס נחשב לאפקטיבי מאד, התוצאות מהירות והנראות שלהן ברורה ואין צורך בהשבתה מפעילות, החזרה לשגרה היא כמעט מידית.

הבוטוקס נחשב לטיפול בטוח. נמצא בשימוש במשך עשרות שנים, במיליוני מטופלים ברחבי העולם, הן בצעירים והן במבוגרים. רקורד הבטיחות שלו גבוה במיוחד והוא מאושר לשימוש על ידי ה FDA כבר זמן רב.

לא רק קוסמטיקה…השימושים הרבים של בוטוקס:

בוטוקס שימש במשך עשרות שנים, עת יושם לראשונה באופן רפואי, בקבוצות חולים עם בעיות כיווץ שרירים בפנים אשר נזקקו לוויסות השרירים, והוכח כי הוא יכול להיות מאוד בטוח ויעיל. החוקרים אשר עשו בו את השימוש הראשוני הבחינו ב"תופעת הלוואי" של השימוש בו: צמצום דרמטי בקמטים, וכך, כמעט במקרה, הפך הבוטוקס לאחד מן הטיפולים הרפואיים הקוסמטיים הנפוצים ביותר כיום.

לטיפולי בוטוקס כיום גם השפעות חיוביות נוספות: חולים שטופלו עם בוטוקס לטיפול בקמטי המצח והפנים, חוו גם ירידה ברזולוציות של כאבי ראש ומיגרנות וכעת מוכר הבוטוקס על ידי ה FDA כטיפול אופציונאלי גם לטיפול במיגרנות וכאבי ראש.

הזרקת בוטוקס וצמצום ייצור הזיעה בגוף

בעוד ההשפעות של בוטוקס על קמטים כבר ידועות, אפקט אחר של הבוטוקס שהתגלה גם הוא כמעט במקרה, הוא הקטנת ייצור זיעה. לפיכך התפתחה גם שורת טיפולים מונעי זיעה העושים שימוש בהזרקות בוטוקס. טיפולים בבית השחי, כפות הידיים והרגלים עם בוטוקס יכולים להפחית באופן דרמטי או להפסיק לחלוטין את ייצור הזיעה של הגוף במשך כשישה עד תשעה חודשים ולספק הפוגה למטופלים אשר הפרשת זיעה מוגברת באזורים אלו עלולה ליצור עבורם בעיה של ממש.

המלצת הטיפול שלי עבורכם:

 • אם בחרתם בטיפולי בוטוקס לאחר יעוץ עם רופא מומחה, הימנעו במשך כחמישה ימים לפני הטיפול מתרופות אנטי דלקתיות, במידה ואתם לוקחים כאלו, תרופות כגון אדוויל, מוטרין, איבופרופן, אספירין וכו' על מנת להקטין את האפשרות של חבורות קלות כתוצאה מן הזריקות.
 • זריקות בוטוקס מבוצעות לאחר זיהוי של ציוני דרך אנטומיים ופעילות שרירים, ההזרקה עצמה היא תהליך שלוקח דקות ספורות בלבד, אינכם צריכים להיות מושבתים מפעילות כתוצאה מהזרקת בוטוקס ואפשר לחזור לעבודה והפעילות החברתית שלכם בתוך כחצי שעה עד שעה לכל היותר.
 • ההשפעות החיוביות והנראות של פעולת הזרקת הבוטוקס, מורגשות לרוב בתוך שעות עד שלושה ימים, את ההשפעה המלאה  של הטיפול רואים לרוב בטווח של כשבעה ימים.
 • משך הפעולה היעיל של הבוטוקס הוא כשלושה חודשים, אך תקופה זו יכולה להיות ארוכה מעט או קצרה מעט יותר, בהתאם לאזורים המטופלים ולתגובה הספציפית של כל מטופל.

 

מעוניינת לדעת יותר על הטיפול? חייגו לפרטים והזמנות: 050-2179212