רבים מאתנו לא אוהבים לראות על פנינו את סימני ההזדקנות, רוצים לעשות משהו לגבי כך אך בו בעת חוששים מהליך כירורגי יקר ולא נחוץ פעמים רבות. ד"ר קרן בן ארי מעוז מציעה לכם אפשרות נוספת להביא לידי השינוי הרצוי לכם בעזרת מתיחת פנים בחוטים , הידוע בכינויו ThreadLift.

ThreadLift, חוטים לפנים, דומה במהותה להליך כירורגי למתיחת הפנים, אך בשונה ממנה, היא אינה הליך ניתוחי, מציעה תהליך וזמן התאוששות מינימלי ואינה מלווה בכאב רב. ההליך מוכר כבר משנת 2006 ומאז הוא שוכלל ותופס תאוצה רבה בעולם טיפולי היופי והניתוחים הקוסמטיים.

מהו ThreadLift ומה הוא עושה?

ה ThreadLift, מושג באמצעות החדרת חוטים כירורגיים זעירים במיוחד,העשויים מחומר PLLA-POLY-L-LACTIC ACID. ה plla המוחדר תחת העור גורם לגירוי של העור ליצירת קולגן חדש. כשהחומר מוחדר תחת העור, הוא משמש כ״פיגום״ עליו נבנה הקולגן החדש ומסייע לעור להתנגד לכח המשיכה ולתהליך ההזדקנות. החדרת חוטים לפנים בכיוון ובזוית המתאימה מסייעת לעיצוב הפנים באופן הרצוי כדי להביא לתוצאה מיטבית. החוטים נספגים לחלוטין בתהליך איטי המתרחש תוך 4-6 חודשים ומשאירים עור רענן לתקופה של עד שנה וחצי חודשים. במהלך התהליך נעשה שימוש בחוטים באורכים שונים, בהתאם לאזור אותו אנו מבקשים לרענן ולהרים.

באיזה מובנים תהליך ה  ThreadLift (מתיחת פנים בחוטים) שונה מאשר מתיחת פנים מסורתית?

פרוצדורות כירורגיות מסורתיות דורשות כמות משמעותית של זמן התאוששות והן יכולות להיות מאד כואבות , בעיקר במהלך תקופת ההתאוששות עצמה. מאחר ששום עור לא נחתך החוצה בעת תהליך ה  ThreadLift(חוטים לפנים), הכאב ואי הנוחות הנגרמים למטופל הם מינימליים. בעוד שהליכים כירורגיים מבוצעים בדרך כלל בהרדמה מלאה או טשטוש, הרי שתהליך ה ThreadLift נעשה באופן של הרדמה מקומית של האזור המטופל, מה שהופך את זמן ההחלמה מן ההליך, לקצר ומהיר הרבה יותר. כמו כן, בחירה בהליך זה אינה שוללת מן המטופל לבחור בעתיד לבצע מתיחת פנים או הליך כירורגי אחר, באם אינו מרוצה מן התוצאות, או שהוא פשוט מעוניין לבחור בתהליך שכזה בעתיד, וזהו יתרון גדול.

הרופא מתחיל ראשית בסימון האזורים במטופל אשר עתידים לעבור את התהליך, משתק את האזור מכאב באמצעות לידוקאין או חומרים משככים אחרים, ואלו  מקטינים את הסיכוי להיווצרות שטפי דם, נפיחות, או כאב. חתך קטן מאד מבוצע על מנת לאפשר לחוט אחד להיות מוכנס. התהליך כולו של הכנסת כל החוטים לאזור המטופל לוקח לרוב לא יותר משעה עד שעה וחצי, בהתאם למיקום ולמספר איזורי הטיפול שבחרנו לעבור.

כמו בכל הליך באמצעות מחט, קיים סיכון של חבורות או נפיחות קלה, אך זו אמורה להימשך לא למעלה משבוע. חלק מן המטופלים עלולים לחוות התרככות או כיווץ של העור בנקודות קצה אך אלו עוברות בתוך פרק זמן קצר למדי.

מתיחת פנים בחוטים – מי הם המועמדים?

מועמדים טובים לטיפול המתקדם בשיטת ה  ThreadLift (חוטים לפנים) הם מטופלים אשר נמצאים בתחילתו של שלב הנסיגה בלחיים, בלסת והצוואר אשר יש להם עניין בהשפעות המיטביות של מתיחה/הרמת פנים אך אינם מעוניינים לקחת את הסיכון הכרוך בניתוח של ממש שיכול להביא עמו גם התמודדות עם צלקות, וגם תקופת החלמה ממושכת.

מתיחת פנים בחוטים – איזורי טיפול:

טיפול באמצעות חוטים לפנים יכול לדחות את הצורך בניתוח מתיחת פנים ומכוון לאיזורי פנים שונים: לחיים, עצמות לחיים, לסת תחתונה נפולה, קמטי הבעה סביב הפה (מריונטה) ,גבות ו״פנים נפולות״. אפקט הטיפול מורגש לעיתים באופן מיידי אך לרוב מורגש השינוי תוך מספר שבועות עד חודש. הטיפול יעיל תקופה של מספר חודשים עד שנה וחצי.

עיצוב פנים בעזרת חוטים

יתרונות הטיפול בחוטים:

  • טיפול נטול חתכים בעור
  • הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית
  • פרופיל בטיחות גבוה מאוד
  • שימוש בחוטים נספגים
  • זמן התאוששות מהיר
  • תוצאה קבועה לאורך זמן
  • עידוד העור לתהליך התחדשות עצמי-יצירת קולגן חדש!
  • אין מניעה מביצוע פרוצדורות נוספות בעתיד

לאיזה סוג של תוצאות ניתן  לצפות לאחר טיפול ב ThreadLift?

חשוב לציין כי השפעת התהליך אינה מיידית אלא לוקחת מספר שבועות. בזמן ההכנה וההתייעצות שלך עם הרופא המטפל לקראת ההליך, תוכלי גם לקבל תמונת מצב של היתרונות הצפויים לך מבחירה בו. אלו יהיו מורגשים לאורך שנים. העור ימשיך אמנם להזדקן ולהתבגר ככל שתהליך ההזדקנות שלנו ממשיך, אך ניתן יהיה בעתיד להוסיף חוטים לשיפור נוסף של התוצאה. כמו כן, אנו מזכירים לך כי בחירה בהליך ה ThreadLift אינה מונעת ממך לבחור בהליך כירורגי אינטנסיבי יותר בעתיד כגון מתיחת פנים.

לקביעת פגישת יעוץ ובחינת התאמה אישית שלך לביצוע טיפול בחוטים,  ThreadLift, צרי עמי קשר, המראה החדש והצעיר שלך, נמצא ממש בהישג יד.